Μικρές Αγγελίες - Kleinanzeigen                Επαγγελματικός Οδηγός - Branchenbuch

''Εξάσφαιρη''...VSK Blau-Weiss Ellas Hamburg

H VSK Blau-Weiss Ellas Hamburg  επικράτησε  άνετα με σκορ 6-1 εντός έδρας την Schnelsen.

H ελληνική ομάδα αν και μπήκε στα πρώτα 30 λεπτά νωχελικά απειλώντας ελάχιστες φορές τους φιλοξενούμενους  κατάφερε σε τέσσερα λεπτά από το 32’ έως το 36’ να βάλει τρία τέρματα με τους Κιρλίδη, Ριζιότης και Κανταρτζής.

H VSK Blau-Weiss Ellas Hamburg  ξεκίνησε με φόρα και το δεύτερο μέρος καθώς στο 47’ ο Αβραμίδης έκανε το 4-0. Η ελληνική ομάδα δεν σταμάτησε εκεί πέτυχε άλλα δύο τέρματα, πρώτα στο 75’ με τον  Αθανασόπουλο και  στο 82’ με τον Τσαπούρνη.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στο 88’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι κάνοντας το τελικό 6-1.